Wizyta u lekarza weterynarii

Niestety, nasze zwierzęta nie są w stanie powiedzieć nam o swym złym samopoczuciu. Gdy coś im dolega najczęściej zachowują się po prostu inaczej niż zwykle- mają mniejszy apetyt, nie chcą się bawić, są smutne, czasem wymiotują, mają biegunkę, kaszel. Jako właściciele jesteśmy w stanie najlepiej i najszybciej zaobserwować zmiany w zachowaniu się naszego zwierzęcia i każda taka zmiana powinna skłonić nas do jak najszybszej wizyty u lekarza weterynarii! Jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia, nie wahajmy się udać do lekarza weterynarii !

Pamiętajmy także o okresowych wizytach kontrolnych! Jest to szczególnie ważne u pacjentów geriatrycznych - "w podeszłym wieku". W czasie takich wizyt lekarz weterynarii zbada m.in. stan układu krążenia pacjenta, stan uzębienia, może zlecić wykonanie profilaktycznych badań krwi, a wszystko po to, by w porę wykryć ewentualne zmiany chorobowe i rozpocząć właściwe leczenie.

Wizyty kontrolne to także ważny element w życiu młodych zwierząt oraz ciężarnych samic, a także zwierząt w okresie rekonwalescencji.

» powrót do poprzedniej strony

  środa, 21 czerwca 2018 r.